Capuchini Circo – Trailer

„The circus is the only fun you can buy that is good for you.” – Ernest Hemingway

Carnival Sztukmistrzów | 2023

Moja pierwsza wizyta na Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie 2023

W 2023 roku po raz pierwszy w życiu wybrałem się na festiwal artystów ulicznych w Lublinie – Carnival Sztukmistrzów. Chociaż sztuką cyrkową zajmuję się już ponad 10 lat, nigdy wcześniej nie miałem okazji odwiedzić tego wyjątkowego wydarzenia. Jak to mówią, lepiej późno niż wcale! Była to dla mnie szczególna okazja, by zanurzyć się w atmosferze festiwalu i zobaczyć na żywo występy artystów, których podziwiam i z którymi dzielę swoją pasję.

Mimo początkowych oporów, zabrałem ze sobą aparat. Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale jeśli przez cały rok biegasz albo z maczugami do żonglowania z występu na występ, albo z aparatem od zlecenia do zlecenia, to czasami po prostu masz ochotę odpocząć. Tym razem jednak postanowiłem przełamać się i zabrać sprzęt fotograficzny, aby uwiecznić te wyjątkowe chwile.

5 minut wakacji…. :D

Podczas tworzenia rolki z festiwalu jako pamiątki, zupełnym przypadkiem natrafiłem na przemiłego i utalentowanego artystę, jakim jest Mauricio Neira. Zaczęliśmy rozmawiać i szybko okazało się, że Mauricio potrzebuje filmu dokumentującego jego występy. I tak oto, po zaledwie pięciu minutach „wakacji”, stałem się jego prywatnym filmowcem.

Spędziłem cudowny czas podczas festiwalu, łącząc przyjemne z pożytecznym. Oprócz tworzenia filmu dla Mauricio, miałem okazję zobaczyć wiele inspirujących występów i poznać wspaniałych ludzi. Atmosfera była niesamowita – pełna energii, kreatywności i radości. Spotkania z innymi artystami były dla mnie cennym doświadczeniem i motywacją do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Tworzenie filmu dla Mauricio okazało się nie tylko zawodowym wyzwaniem, ale również wspaniałą przygodą. Jego występy były pełne pasji i emocji, a ja czułem się zaszczycony, mogąc uwiecznić te chwile. Praca z Mauricio była niezwykle inspirująca – jego zaangażowanie i entuzjazm były zaraźliwe.

Capuchini Circo – Trailer

Na zakończenie chciałbym przesłać specjalne pozdrowienia dla Mauricio, który pochodzi z Argentyny:

¡Hola Mauricio! Espero que estés bien y que disfrutes viendo el video. Fue un placer conocerte y trabajar contigo en el Carnival Sztukmistrzów. ¡Saludos desde Warszawa! <3